vajinismus tedavisi ankara fiyatı

Vajinismus nedeniyle ertelenmesi okunuşu kaçınılması gereken aynı problem haline dönüşen cinsellik, ilişkileri okunuşu derinden etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki genişlik makro seksüel rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin tek tabu olması, seksüel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma yanılgı bilgiler, maddeye sorunlar gibi çok sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini üstelik tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi ya da eşeysel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı ve zaviye endişesiyle ‘aşk kasları’ adı verilen pelvik temel kaslarını kasarak ilişkiye engel olması ile oluşan, psikolojik kökenli bir seksüel görev bozukluğudur. bayan eşeysel ilişki sırasında zaviye endişesi yüzünden kendisini koruma görevlisi çabasıyla pelvik taban kaslarını orada benzer duvar varmışçasına kasarak ilişkiye handikap olur. Vajinismus rahatsızlığının müteaddit katıksız sebebi olduğuna, lakin altta yatan psikolojik sebeplerden genişlik kötüsünün taciz evet da tecavüze maruz kalma olduğuna gösterge ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. eşeysel münasebet sırasında refleks şekilde gerçekleşen adale kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt okunuşu hatta kadem parmaklarına dek yaygın ancak şekilde görülebilir. eksiksiz bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma görevlisi içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen seksüel temas ile alakalı yerleşmiş bazen olumsuz düşünceler yüzünden kadın, temas sırasında eşine mezuniyet veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, aşkın ancak ifadesi olan cinsî yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa ve eşinden uzaklaşmaya usul açabilirken, kadında hicap okunuşu suçluluk duygusuna neden olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak çok zatî yalnız bahis olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, kırgınlık duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin ve çevrelerin genç erkek konusunda tahakküm yapmaları sebebiyle ancak jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde cinsel tedavi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu uğruna müteaddit müracaat hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı sıra geçtikçe azalmakta ve çözümlenebilir bir dert olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte okunuşu evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ KAYBETME KORKUSU müessir OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, ruhsal okunuşu seyrek okunuşu fiziki edinmek neredeyse ikiye ayrılabilir. Nadir fiziksel sebepler arasında vajinal ve vulvar enfeksiyonlar, yumurtalık kistleri, pelvik web sitesi inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun işaret sık görülen sebepleri ise psikolojik sebeplerdir. Kızlık zarının kutsi olması okunuşu çocukluk çağından itibaren bekâret zarını korumaya yönelik verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, birtakım kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe nedeniyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin bir tabu olması, seksüel eğitim verilmemesi, kulaktan dolma hata cinsî bilgiler okunuşu vajinismus gelişmesinde hayli ekonomik nedenlerdir. Ülkemizde toy kızların çoğu erdenlik zarının patlayacağı, fazla gereğinden acı çekeceği, fazla gereğinden kanama olacağı, cinselliğin sadece erkekler ayrılmış olduğu, cinsî zevk duymanın ayıp, yasak, yazık olduğu gibi hatalı bilgilere sahiptir. Bu yanlış bilgilere ilk geceyi muvaffakiyet ile atlatıp kendini tanıtlama isteği de eşlik etmektedir.

EN zaviye SEBEPLERÄ° TACÄ°Z VE TECAVÃœZ

Eşini sevmeme, metazori evlendirilme, bağlantı ve evlilik problemleri, eşe zıt duyulan öfke, gebelik korkusu, kontrolü kaybetme korkusu gibi nedenler de vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden genişlik acıları ise taciz evet da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ötede vajinismus özellikle yürütmek neredeyse bir hayli ruhsal sorunlara sebep olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *